Hoopers för nybörjare

Välkommen att anmäla dig till nybörjarkurs i Hoopers, den nya hundsporten som passar alla hundar, oavsett ålder. Inga förkunskaper krävs. Kursen ges i samarbete med Goviks Hundakademi.

Tid: Måndagar kl 17:30 – 18:50

Fem kurstillfällen: 15/8, 22/8, 29/8, 5/9 och 12/9.

Instruktör: Karin Oxenwaldt

Antal platser: 6

Anmälan: Skicka ett mail till stromstadsbrukshundklubb@gmail.com. Skriv ditt namn och telefonnummer, hundens namn, ras och ålder. OBS anmälan är bindande.

Kursavgift: 1 350 kr. För att behålla din plats ska kursavgiften betalas inom sju dagar efter besked om att du kommit med på kursen. Swisha eller sätt in pengar på klubbens bankgiro, se nedan. För att delta ska du vara medlem i Strömstads brukshundsklubb.

Läs mer om Hoopers.

Betalning av kursavgift
Swish: 123 093 9728
Bankgiro: 5903-7135

If you’ve been trying to find the right person to write my essay online, you’ve probably tried just about every service out there. There are however a few aspects to bear in mind prior to hiring a writing service. The most important thing to check for prior to making an order is how much they will charge per custom assignment writing services page. Some of these sites provide a very affordable essay, while others charge more money and deliver better quality writing. The high-quality of the service is essential.